« Úvod | příroda on-line »

Insaniquarium deluxe

Akvarijní rybičky. Malinkatá zvířátka hýřící všemi barvami i tvary, která si v dětství díky americkým filmům (díky nim má snad každé americké dítko v pokoji malé kulaté akvárko se zlatou rybkou) přál snad každý z nás. A schválně si vzpomeňte, kolik těch nebohých oploutvenců zahynulo pod nátlakem nechutně zkalené vody či rovnou v odpadních trubkách vašeho záchodu? Proto co uděláte, než se do něčeho podobného pustíte? Zahrajete si Insaniquarium Deluxe.


Pokud vám název hry připomněl desítky hodin strávených u monitoru vašeho počítače, nemýlíte se. Insaniquarium Deluxe totiž vyšlo na počítačích už před nějakým časem a sklidilo obrovský úspěch. O co se jedná? Je to jednoduché, ale přitom velice zábavné. Herní plochou se stává klasické akvárium. Zpočátku oplývá pouze dvěma rybičkami, které si jen tak bez zájmu plavou sem a tam. Nic převratného. Zábava však začíná ve chvíli, kdy zjistíte, že rybičky můžete krmit, kupovat další a další, doplňovat akvárium novými (nerybími) obyvateli či ty stávající chránit před nepřáteli. Ale postupně...


Alfou a omegou je krmení. Jakmile rybičky změní barvu z červené na fialovou, je třeba je nakrmit. Ovšem s rozvahou – hlídat si musíte finanční konto, protože všechno něco stojí, krmivo pochopitelně nevyjímaje. Pokud jsou rybičky spokojené a včas krmené, padá z nich v neurčitých časových intervalech mince, jež pro vás představují otázku přežití. Za ně totiž nakupujete další rybky, krmení samotné (které můžete navíc upgradovat na výživnější) a hlavně skládáte vajíčko, ze kterého se posléze vylíhne budoucí obyvatel akvária. Jakmile se nový přírůstek vylíhne, okamžitě vám začne nějak pomáhat (většinou pomáhají sbírat mince). A můžete mi věřit, že právě tímto si Insaniquarium Deluxe udrží vaši pozornost na dlouhou dobu. Když už nic jiného, budete hrát stále dál jen proto, abyste viděli, jaké roztomilé zvířátko se vám vylíhne do dalšího kola.


Problém nastává ve chvíli, kdy vaše akvárium navštíví jakýsi podivný nepřítel s jediným cílem – sežrat co možná nejvíce vašich rybích nájemníků. Další nepříjemností je fakt, že časem prostě a jednoduše nebudete stíhat. Sledovat třeba deset hladových rybiček, rovnoměrně je krmit a kupovat další je místy vážně složité a dost možná budete svědky toho, že se rybky začnou otáčet břichem vzhůru. A to je pochopitelně problém.


Co se technického zpracování týče, nemáme skoro žádných výtek. Hudební kulisa je standardem, grafická stránka je však detailní a velice příjemná. Výsledkem je jednoznačně zdvižený palec.

PLUS: hratelnost, grafika, rybičky
MINUS: místy chaotické až obtížné
stahuj zde:Download
07.02.2008 18:32:28 | Autor: vlovec | stálý odkaz

Komentáře

9 komentářů:
 • 15.07. 18:55, Daky

  Je to plna hra jen staci stahnout par souboru :)

 • 04.05. 14:37, Nikola

  Proč to sem vůbec dáváš když to jsou jenom dema,aspon kdyby to byla plná hra...

 • 22.03. 19:48, jimmy

  Skvělá hra ale otázka.Proč tam máš obrázky z Mobilní verze?

 • 18.08. 09:42, Mack

  Jak to mám stáhnout? ......... je to soubor rar a pak mi to nejde spustit když to stáhnu co mám dělat??

 • 25.05. 09:11, lucka

  ahoj poprvé kdyš sem to stáhla tak mi tam šlo normálně dát pley ale kdyš sem to chtěla hrát po druhý uš tam šlo jenom buy no tak sem to vymazala a stáhla to znovu a pořát se tam nemohu dostat mohu to jenom koupit.

 • 13.04. 11:45, vlovec

  tak je tam červeně napsáno za kolik minut se ti spustí odpočítávání přečti si článek jak stahovat z rapidshare

 • 21.03. 16:48, denisa

  ahoj mě nejde stáhnout nechce mito ukázat ten čas co se odpočítává pls porat

 • 11.03. 14:53, vlovec

  Ahoj to máš pravdu ale ke konci je to mela.

 • 11.03. 14:44, dendy

  no tato hra je fakt super hladala som ju uz dlho na stiahnutie a konecne som ju nasla je to hra fakt od ktorej clovek len tak neodide


přidat komentář
<< úvod

PageRank ukazatel
TOPlist emailing.sk
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se